?

Informacje praktyczne

Imprezy fakultatywne

Imprezy fakultatywne

 
Najaktywniejszym z Was proponujemy możliwość wzbogacenia podstawowych programów naszych rejsów, obozów i koloni o zajęcia fakultatywne. Jest to szczególnie dobra propozycja jeżeli nie jesteście pewni czy dana aktywność, czy sport Wam odpowiada i nie chcecie wybierać obozu z pełnym programem danego typu a jedynie sprawdzić jak Wam się to spodoba. No a przede wszystkim możecie sobie... POSZALEĆ :-)

Do wyboru proponujemy:
Paintball
Wodne Szaleństwo
Quady
Kajaki
Szkolenie Motorowodne
Nurkowanie Pierwszy Krok
 

Paintball

Paintball to zabawa dla prawdziwych fanów adrenaliny. Jest to zespołowa gra wymagająca myślenia strategicznego i zapewniająca dużo zdrowego ruchu, nie zaś prosta agresywna „strzelanka”.
W cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia.
Zabawę w paintball oferujemy w dwu wariantach:
 
pakiet podstawowy (PB1) - jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę) – 95 zł,
 
pakiet premium (PB3) - pakiet zajęć odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,
 
Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy przechodzą wstępne szkolenie z zasad bezpieczeństwa, obsługi sprzętu i podstawowej strategii.
Zajęcia fakultatywne z paintballa odbywają się na ogrodzonym polu paintballowym znajdującym się w naszym ośrodku.
 
Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów z zabaw w paintball.
Tutaj zajęcia na polu paintballowym u nas w ośrodku:
 

 
A tak gramy na bezludnej wyspie:
 

 
 
 

Wodne szaleństwo

Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo”.
Proponujemy dwa warianty:
 
pakiet podstawowy (WS1) – w skład którego wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką – cena: 99 zł,
 
pakiet premium (WS3) – pakiet podstawowy + dodatkowe dwa bloki, w skład których wchodzi przejazd na "bananie" oraz na kole holowanym za motorówką. Istnieje możliwość zamiany przejazdów na kole na przejazdy na bananie wg preferencji uczestników - 249 zł.
 
A tutaj film:
 
 

 
 

Quad to czad!

Jeżeli jesteście fanami motoryzacji, to koniecznie musicie spróbować jazdy najdzielniejszymi z maszyn przeprawowych jakimi są quady. Nie chodzi oczywiście o te pojazdy, które kupuje się w markecie w cenie roweru. Chcemy abyście pokochali ten sport, a nie umarli ze śmiechu ;-) Do Waszej dyspozycji mamy różnej wielkości maszyny topowych producentów jakimi są Yamaha i Suzuki! Zajęcia odbywają się na torze w grupach wieloosobowych (jeżdżą maksymalnie 4 quady jednocześnie),  zespołach (instruktor i maksymalnie 3 uczestników) lub indywidualnie (instruktor, uczestnik i dwa quady)

pakiet podstawowy (QD1) – szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

pakiet premium (QD3) – obejmuje to co w pakiecie podstawowym + dodatkowe 2 godziny zajęć grupowych na torze + jazda w zespole, z instruktorem w czasie której poznasz tajniki pokonywania wymagających przeszkód terenowych. – 295 zł.
 
zajęcia indywidualne - jeden uczestnik, instruktor i dwa quady. - 300 zł za godzinę lekcyjną. Lekcja obejmuje indywidualne zajęcia dostosowane do poziomu zaawansowania i umiejętności uczestnika.
 

Zobaczcie jak to wygląda na video:

 

 
A tutaj inny fajny film:
 

Młodzieżowy obóz quadowo paintballowy. Dużo adrenaliny i błota. from roza.pl on Vimeo.

 

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną (SK)

Mazury to nie tylko jeziora, ale także piękne, malownicze rzeki. Jedną z najciekawszych i mało uczęszczanych jest Sapina. Jej szlak jest na tyle krótki, że doskonale nadaje się na jednodniowy spływ. W czasie jego trwania będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu. Po drodze przerwa na lunch.
Cena: 80 zł.


 

Szkolenie na sternika motorowodnego (SM)

Szkolenie na sternika motorowodnego – (dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia). Pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (W zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł).
 

 

Nurkowanie Pierwszy Krok

Nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z was założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać!
Cena: 130 zł
 
 
UWAGA! 
Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Powiadom mnie o nowych komentarzach

Komentarze

Wuwuzel

czad!
można wziąć wszystkie? ;-)))))))

12-03-2013 01:50:33 Odpowiedz na komentarz up 2 down 0

RW

Odradzam, nasze programy podstawowe są zazwyczaj bardzo bogate i nie ma czasu na dużo fakultetów. No chyba że jedziesz na więcej niż jeden turnus

30-01-2014 12:31:51 Odpowiedz na komentarz up 2 down 0