?

Informacje praktyczne

Opcje dodatkowe

Najaktywniejszym z Was proponujemy możliwość wzbogacenia podstawowych programów naszych rejsów, obozów i koloni o zajęcia fakultatywne. Jest to szczególnie dobra propozycja jeżeli nie jesteście pewni czy dana aktywność, czy sport Wam odpowiada i nie chcecie wybierać obozu z pełnym programem danego typu a jedynie sprawdzić jak Wam się to spodoba. No a przede wszystkim możecie sobie... POSZALEĆ :-)

Do wyboru proponujemy:
Paintball
Wodne Szaleństwo
Quady
Kajaki
Szkolenie Motorowodne
Nurkowanie Pierwszy Krok
Książki


Paintball

Paintball to zabawa dla prawdziwych fanów adrenaliny. Jest to zespołowa gra wymagająca myślenia strategicznego i zapewniająca dużo zdrowego ruchu, nie zaś prosta agresywna „strzelanka”. W cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia.
Zabawę w paintball oferujemy w dwu wariantach:

pakiet podstawowy (PB1) - jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę) Cena 95 zł

pakiet premium (PB3) - pakiet zajęć odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) Cena 235 zł

Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy przechodzą wstępne szkolenie z zasad bezpieczeństwa, obsługi sprzętu i podstawowej strategii. Zajęcia fakultatywne z paintballa odbywają się na ogrodzonym polu paintballowym znajdującym się w naszym ośrodku.
Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów z zabaw w paintball.

Tutaj zajęcia na polu paintballowym u nas w ośrodku:


A tak gramy na bezludnej wyspie:


Wodne szaleństwo

(WS1) Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo” w skład której wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką –
Cena 99 zł

A tutaj film:


Jazda na quadzie!

(QD1) Jeżeli jesteście fanami motoryzacji, to koniecznie musicie spróbować jazdy najdzielniejszymi z maszyn przeprawowych jakimi są quady. Nie chodzi oczywiście o te pojazdy, które kupuje się w markecie w cenie roweru. Chcemy abyście pokochali ten sport, a nie umarli ze śmiechu ;-) Do Waszej dyspozycji mamy różnej wielkości maszyny topowych producentów jakimi są Yamaha i Suzuki! Zajęcia odbywają się na torze w grupach wieloosobowych (jeżdżą maksymalnie 4 quady jednocześnie).
Program zajęć obejmuje szkolenie wstępne oraz zajęcia na torze (czas około 2 godzin/grupa)
Cena 129 zł

Zobaczcie jak to wygląda na video:

A tutaj inny fajny film:
 

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną (SK)

Mazury to nie tylko jeziora, ale także piękne, malownicze rzeki. Jedną z najciekawszych i mało uczęszczanych jest Sapina. Jej szlak jest na tyle krótki, że doskonale nadaje się na jednodniowy spływ. W czasie jego trwania będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu. Po drodze przerwa na lunch.
Cena 80 zł


Szkolenie na sternika motorowodnego

(KM) Szkolenie na sternika motorowodnego – (dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia). Pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (W zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczona w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł).
Jeżeli chcesz dobrze przygotować się do egzaminu i oszczędzić trochę grosza wybierz wersję szkolenia w pakiecie z książką "Vademecum Sternika Motorowodnego" (KM+K) Cena takiego pakietu uwzględniająca wysyłkę książki na adres podany przy rejestracji wynosi 439 zł.
Cena 399 zł (Zapisy przy rezerwacji imprezy)
Cena 439 zł (Zapisy przy rezerwacji + Vademecum z wysyłką) Najczęściej wybierana opcja.
Cena 499 zł (Zapis na miejscu, w trakcie trwania imprezy)


Nurkowanie Pierwszy Krok

Nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z was założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać!
Cena 149 zł

Poniżej film z naszego obozu płetwonurkowego, który z pewnością przybliży Wam temat:Książki

Śpiewnik Żeglarski
Śpiewnik wydany z okazji XXXIII - lecia Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" odbywającego się corocznie w Krakowie. Książka zawiera ponad 400 utworów, które zasługują na miano najpopularniejszych. Do utworów dołączone są chwyty gitarowe, pozwalające każdemu, kto ma zacięcie do gry na gitarze na wykonywanie tych znanych w żeglarskim świecie utworów.
Cena 49 zł (Odbiór osobisty na miejscu lub w biurze Róży Wiatrów)
Cena 59 zł (wysyłka)


Podręcznik "Żeglarz Jachtowy"
"Żeglarz jachtowy" Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego - to skrócona i zaktualizowana wersja książki "Żeglarz i sternik jachtowy" tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Cena 49 zł (Odbiór osobisty na miejscu lub w biurze Róży Wiatrów)
Cena 59 zł (wysyłka)


"Vademecum Sternika Motorowodnego"
Vademecum autorstwa Franciszka Habra to jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
Cena 39 zł (Odbiór osobisty na miejscu lub w biurze Róży Wiatrów)
Cena 49 zł (wysyłka)

UWAGA! programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Dodaj komentarz

Powiadom mnie o nowych komentarzach

Komentarze

Wuwuzel

czad!
można wziąć wszystkie? ;-)))))))

12-03-2013 01:50:33 Odpowiedz na komentarz up 2 down 0

RW

Odradzam, nasze programy podstawowe są zazwyczaj bardzo bogate i nie ma czasu na dużo fakultetów. No chyba że jedziesz na więcej niż jeden turnus

30-01-2014 12:31:51 Odpowiedz na komentarz up 2 down 0